„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

Struktura Asociace

Lumos Czech Republic

Lumos Czech Republic

Lumos Czech Republic

 

 

Motto:

Žádnému dítěti nesmí být odepřen život v rodině jen proto, že je chudé, s postižením nebo pochází z etnické menšiny. Lumos pracuje na tom, aby osm milionů dětí v ústavech na celém světě dostalo možnost žít v rodině a na tom, aby se skoncovalo s praxí umisťování dětí do ústavů.

 

Organizaci Lumos Foundation založila v roce 2004 J.K.Rowlingová. Jejím posláním je přispívat ke změně systému péče o ohrožené děti, tak aby děti měly možnost především zůstat ve své biologické rodině nebo měly možnost odejít do náhradní rodinné péče. Organizace poskytuje odborné poradenství v oblasti transformace, na základě ověřené praxe a zkušeností ze zemí, kde se podařilo ústavní systém nahradit sítí podpůrných služeb pro rodinu.

 

Lumos v České Republice

V České republice působí organizace Lumos od roku 2008. Hlavním cílem činnosti zde je pomáhat vládním a místním úřadům se zavedením národního akčního plánu pro transformaci a sjednocení systému péče o ohrožené děti, který byl schválen vládou v roce 2009. Lumos se zaměřuje především na prevenci přijímání nových dětí do institucionální péče a podporuje  úřady při rozvoji komunitních služeb pro rodiny a při rozvoji náhradní rodinné péče.

 

Kontakt:

Petra Kačírková

Lumos Czech Republic
Národní 9, 1108 00 Praha 1
Tel.: +420 224 283 453
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.czech.wearelumos.org

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz
IČO: 04225350