„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

Struktura Asociace

Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

 

Motto:

Neupínejte se k tomu, abyste měli dítě, které se líbí Vám. Mějte respekt k tomu, kým dítě je. (Bruno Betelhaim)                 

 

Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s., vzniklo v roce 2005, v lednu 2014 se transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

Posláním organizace je dlouhodobá podpora rodin s dětmi v náhradní rodinné péči. Adoptivním a pěstounským rodinám tato organizace poskytuje komplexní odborný program, který je zaměřen na všechny členy rodiny: na podporu a rozvoj dítěte, podporu a vzdělávání rodičů a podporu rodiny jako celku. Centrum pomáhá náhradní rodině na cestě od příchodu dítěte do rodiny až do jeho dospělosti. Připravuje vzdělávací a podpůrné programy pro rodiče, vzdělávací a rozvojové programy pro děti v náhradní rodinné péči a podpůrné programy pro celou rodinu. Pracuje také s biologickou rodinou, ze které bylo dítě odebráno, zajišťuje asistované kontakty dítěte v pěstounské péči s biologickou rodinou, připravuje rodinné případové konference, spolupracuje s orgány sociálněprávní ochrany dětí v regionu. Rodinám s dětmi v ohrožení nebo v potencionálním ohrožení organizace poskytuje bezpečné a podpůrné (ne restriktivní) odborné zázemí, poradenství a doprovázení. 

Centrum provozuje Poradnu pro náhradní rodinnou péči v Litoměřicích a v Ústí nad Labem, ve kterých nabízí individuální, párovou a rodinnou terapii.

 

Kontakt:

Margita Šantavá

Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.
Kréta 158, Terezín, 412 01 Litoměřice 1
Tel.: +420 731 557 681
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.cpnrp.cz

 

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz
IČO: 04225350