„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

Struktura Asociace

Nadace Sirius

Nadace Sirius

Motto:

Pomáháme dětem, které neměly v životě štěstí.

Nadace Sirius byla založena v roce 2008, jejím posláním je přispívat ke zlepšování a k rozvoji kvality života dětí, a to především dětí ohrožených v jejich přirozeném vývoji. Svými aktivitami hledá cesty, které vedou k pozitivním a trvalým změnám v systému pomoci rodinám a dětem. Podporuje aktivity, které ohrožení dítěte buď zabraňují, nebo alespoň pomáhají snižovat rizikové faktory. 

Aktivity Nadace Sirius

Nadace Sirius využívá zkušenosti a příklady dobré praxe z domova i ze zahraničí. Spolupracuje s předními odborníky v oblasti péče o ohrožené děti, především pediatrie, sociologie, psychologie
a pedagogiky. Pro dosažení komplexní znalosti dané problematiky zajišťuje průzkumy veřejného mínění a spolupracuje s neziskovými organizacemi, které v dané oblasti působí.  

Nadace Sirius pravidelně vypisuje grantová řízení zaměřená na aktuální témata z oblasti ohrožených dětí, od svého vzniku rozdělila na grantech částku více než 64 milionů korun a podpořila projekty v těchto oblastech:

  • primární prevence rodiny,
  • sanace ohrožené rodiny,
  • náhradní rodinná péče,
  • rodiny dětí se zdravotním postižením.

 

Kontakt:

Ing. Dana Lipová

Všehrdova 2
118 00 Praha 1
Česká republika
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 702 026 600

 

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz
IČO: 04225350