„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

 

centrum pestounskych rodin

 

Centrum pěstounských rodin o.s.

 

Poslání Centra pěstounských rodin


Podpora dětí vyrůstajících v náhradní rodinné péči prostřednictvím poradenství a odborné pomoci náhradním rodinám a zájemcům o náhradní rodinnou péči (dále jen NRP), konkrétně pomoc náhradním rodičům při výchově přijatých dětí, podpora jejich informovanosti, znalosti jejich práv a orientace v nabídce služeb, a tedy pomoc při řešení konkrétní situace a problému, kterým rodina prochází.


Dále se CPR poskytuje službu rodinám, které se ocitly v krizové situaci a jejichž děti byly umístěny do pěstounské péče, nebo pěstounské péče na přechodnou dobu s cílem aktivizace systému rodiny do té míry, aby byl možný návrat dětí do jejich původní rodiny, či alespoň byly udrženy vzájemné pevné vazby mezi rodiči a jejich dětmi.
Forma a místo poskytování služby


Služba je poskytována terénně v prostředí rodiny při pravidelných návštěvách sociální pracovnicí. Do terénní práce je zahrnuto poradenství, krizová intervence. Podpůrné, terapeutické služby, poradenství jsou poskytovány převážně ambulantně v prostorách Komunitního centra pro pěstounské rodiny v Hradci Králové, ulice U Fotochemy 1602. Ambulantní služba je poskytována po předchozí domluvě od pondělí do pátku v čase od 8 do 18 hodin. Terénní služba je poskytována v Královéhradeckém kraji, Pardubickém kraji a Středočeském kraji – návštěva s rodinou je vždy předem domluvená.

 

Kontakt:
Centrum pěstounských rodin, z.s.
Mgr. Vlasta Neckářová
Štefánikova 379, Hradec Králové
+420 604 368 072
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.pestounskerodiny.cz 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz