„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

diakonie

 

 

DIAKONIE ČCE – Středisko západní Čechy 

S prvními minutami roku 2012 započala pro Diakonii ČCE v Plzeňském kraji nová etapa jejího fungování. Od 1. ledna totiž došlo ke sloučení tří stávajících středisek v Rokycanech, Plzni a Merklíně v novou organizaci s názvem Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy. Kromě oficiálního názvu v plném znění, je pro vnější komunikaci užíván rovněž zkrácený „obchodní“ název Diakonie Západ. Hlavním cílem Diakonie Západ je navázat na vše dobré a podstatné, co se podařilo Diakonii ČCE za 20 let svého působení v plzeňském regionu vytvořit.

Poslání a vize Diakonie Západ
Diakonie Západ (dříve střediska v Plzni, Rokycanech a Merklíně) již více jak 20 let poskytuje sociální a duchovenské služby v západočeském regionu v oblasti péče a prevence. Pomáhá se zaměstnáváním lidí se zdravotním znevýhodněním a řeší jedinečné projekty. Rovněž je platformou pro řadu potřebných komunitních aktivit. Vizi Diakonie Západ lze shrnout do jedné věty: "Silná, jedinečná, efektivní a profesionální organizace, která dokáže naplnit hodnoty „velké diakonie“ na regionální úrovni.".

Kontakt:

DIAKONIE ČCE – Středisko západní Čechy
Mgr. Lucie Petříčková
Americká 29, Plzeň
+420 775 720 490
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.diakoniezapad.cz 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz