„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

rodina v centru

Rodina v centru, o.s.

 

Motto:

Podporujeme rodiny v péči o děti a poskytujeme jim pomoc v situacích, kdy to potřebují.

               

Občanské sdružení Rodina v centru vzniklo v roce 2005 v Novém Boru původně jako Mateřské centrum Koblížek a jeho posláním bylo sdružovat rodiče s malými dětmi. V roce 2009 významně rozšířilo svoji činnost a profesionalizovalo se díky realizaci projektu zaměřeného na slaďování pracovního a rodinného života, podpořeného z Evropského sociálního fondu. Od té doby sdružení pomáhá rodinám žijícím v Novém Boru a okolí, jeho cílem je být profesionální neziskovou organizací v oblasti sociální práce a poskytovanými službami posouvat hranice kvality života rodin žijících na Novoborsku a v jeho okolí.

Od roku 2012 sdružení podporuje rodiny s náhradní rodinnou péčí na Novoborsku, kterým nabízí celou řadu aktivit. Zajišťuje individuální doučování pro děti v náhradní rodinné péči, besedy pro veřejnost za účasti pěstounských rodin, odborné konzultace, výlety otců a dětí z pěstounských rodin a celodenní setkání pěstounských rodin.

Od roku 2012 dále pracuje s rodinami ze sociálně vyloučeného prostředí. Poskytuje jim předškolní klub pro děti ve věku 3 až 6 let, odpolední volnočasový klub pro děti od 6 do 15 let a doučování.

 

Kontakt:

Dominika Babáková

Rodina v centru, o.s.
Smetanova 387, 473 01 Nový Bor
Tel.: +420 604 416 382
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rodinavcentru.cz 

 

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz