„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

Mimo domov, spolek

Mimo domov, spolek

 

Motto:

V České republice je nejvíce dětských domovů ze zemí Evropské unie na počet obyvatel. V současné době v nich žije 6 500 dětí a kolem 5 000 pak přebývá ve výchovných ústavech. Jen dvě procenta z nich přitom jsou skutečnými sirotky. Reálná čísla. Proč lidé odkládají své děti? Proč děti musejí trávit dětství bez zázemí a rodiny? Můžeme hledat odpovědi a můžeme zkusit pomoci. Hudebně sportovní festival Out of Home se o to bude snažit... a vy můžete s námi!

 

Posláním sdružení Mimo domov, založeného v roce 2007, je pomoci dětem vyrůstajícím v dětských domovech.

Organizace již od roku 2007 pravidelně organizuje festival Out of Home, určený dětem z dětských domovů. Přináší malým účastníkům spoustu emotivních zážitků – týmové soutěžení, setkání s osobnostmi uměleckého a sportovního světa, exhibice, atrakce a živé koncerty, motivace, vítězství, ale i prohry a také příležitost naučit se s nimi vypořádat. Oslovuje veřejnost a zprostředkovává integraci dětí z dětských domovů do společnosti.

 

Kontakt:

Klára Chábová

Mimo domov, spolek
Osadní 41, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 602 122 441
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.mimodomov.cz

 

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz