„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

Vteřina poté, z.s.

ADAM Česká republika, z.s.

 

Motto:

Cesta za dítětem je – téměř vždy – cesta dvou lidí, kteří mají odlišné prožívání a vědění. Pro optimální rozhodování a jednání, jež je společné, je nutné spolu náležitě komunikovat. I to, že se spolu lidé o problémech nebaví, je druhem komunikace; jenže pravděpodobnost, že takovým způsobem dospějí společně k optimálnímu řešení, je pochopitelně nízká.

ADAM Česká republika, z.s., byl registrován v roce 2010. Jeho cílem je psychosociální a informační podpora lidí plánujících rodičovství. Pomáhá rodičům orientovat se v problematice a kromě asistované reprodukce podporuje také náhradní rodinnou péči.

Reprodukční medicína je rozvinutý a úspěšný obor – pro mnoho párů znamená jedinou možnost, jak se stát rodiči vlastního dítěte. Ne všichni jsou však ochotni jít cestou léčby: pro někoho je eticky nepřijatelná, pro jiného zbytečná, protože jsou přece opuštěné děti, které čekají, až se jich ujme nějaký podobně opuštěný, bezdětný rodič.

 

Kontakt:

Hana Konečná

ADAM Česká republika, z.s.
Jungmannova 38, 370 07 České Budějovice
Tel.: +420 776 782 804
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.adamcr.cz

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz