„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

nadace j t

Nadace J&T

Motto:

Nikdo není zbytečný na tomto světě, kdo ulehčuje břemeno jiným. (Charles Dickens)

Nadace J&T byl založen v roce 2004 s posláním podporovat projekty a aktivity sociálního charakteru. Svoji pomoc směřuje především k ohroženým dětem a sociálně slabým rodinám, lidem nemocným a s handicapem. Jednou z priorit nadačního fondu je rozvoj náhradní rodinné péče. 

Hlavní oblastí podpory, kterou se Nadační fond J&T dlouhodobě zabývá, je náhradní rodinná péče. Vedle všestranné podpory pěstounských rodin a neziskových organizací, které náhradním rodinám poskytují služby, fond v rámci této aktivity realizuje:

  • kampaň Hledáme rodiče, zaměřenou na širokou veřejnost, s cílem zvýšit povědomí
    o pěstounské péči,
  • projekt Komunikační mosty, který dlouhodobě poskytuje prostor pro sdílení a výměnu informací a zkušeností mezi organizacemi zabývajícími se oblastí náhradní rodinné péče
    a systémem péče o ohrožené děti vůbec,
  • projekty určené pracovníkům územní samosprávy, zaměstnancům krajských úřadů, pracovníkům OSPOD a neziskovým organizacím, které se zabývají prací s ohroženou rodinou a náhradní rodinnou péčí (jako byl např. projekt Náhradní rodič nebo Možnosti systémové podpory ohrožených a náhradních rodin).

 

Kontakt:

Mgr. Marie Oktábcová

Nadace J&T
Malostranské nábř. 563/3,
118 00 Malá Strana
Tel.: +420 221 710 374
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nadacnifondjt.cz

 

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz