„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

Novinky

V Brně proběhne konference Radosti a strasti na cestě do samostatného života

Brněnský spolek Janus pořádá 22. května 2018 konferenci Radosti a strasti na cestě do samostatného života. Odborníci prodiskutují, jak připravit děti z náhradní rodinné péče na samostatný život. Hovořit se bude zejména o strategii přežití dětí z dětských domovů, o jejich přípravě na odchod z ústavu a o možnostech následné podpory. Konference proběhne za finanční podpory Nadace Sirius v rámci VI. grantového řízení na téma: Podpora mladistvých při vstupu do samostatného života a ve spolupráci s Katedrou environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. 

Starší novinky naleznete zde →

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz

O asociaci

Asociace Dítě a Rodina je sdružením respektovaných neziskových organizací působících v oblasti náhradní rodinné péče. Svými aktivitami naplňují přání, aby každé dítě mohlo vyrůstat v rodinném prostředí. Pomáhají především ohroženým dětem, které se ocitly v obtížné životní situaci a nemohou vyrůstat ve vlastní rodině.