„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.“
(Preambule Úmluvy o právech dítěte)

Stanoviska

Asociace Dítě a Rodina zaslala vládě České republiky otevřený dopis Žádost o legislativní změny, které zamezí umisťování nejmenších dětí do ústavní péče, v němž apeluje na nesplnění závazku předchozí vlády ve věci transformace systému péče o ohrožené děti. 

pdfOtevreny_dopis_vlade_petice.pdf246.26 KB

Asociace Dítě a Rodina zaslala vládě České republiky výzvu k jejímu programovému prohlášení v oblasti péče o ohrožené děti. Asociace vyzývá vládu, aby do svého programového prohlášení včlenila svůj slib z volebního programu, že bude „pracovat na tom, aby u nás, jako v jedné z posledních zemí v EU, děti postupně vůbec nemusely být umisťovány do kojeneckých ústavů“.

pdfDAR_otevreny_dopis_k_programovemu_prohlaseni_vlady.pdf499.60 KB

pdfVyjádření_Andreje_Babiše_2018.pdf638.13 KB

 

Stanovisko Asociace Dítě a Rodina proti přijetí zákona předkládaného poslankyní Helenou Válkovou a dalších poslankyň, který se mění některé zákony v souvislosti s problematikou umisťování dětí s nařízenou ústavní výchovou do školských zařízení.

Stanovisko Asociace Dítě a Rodina k sněmovnímu tisku číslo 977 - posl. Válková.pdf

 

Asociace Dítě a Rodina se připojuje k výzvě formulované v otevřeném dopisu vládě ČR, ve které je požadováno splnění závazku sjednocení systému péče o ohrožené děti tak, jak bylo vládě ČR uloženo v roce 2012 dokumentem Národní strategie ochrany práv dětí.

pdfOtevřený dopis (ke stažení)443.86 KB

pdfTisková zpráva Asociace Dítě a Rodina (ke stažení)472.9 KB

pdfVyjadreni_chrastava_9.6.2016.pdf81.6 KB

 

Dne 29.6.2016 Asociace Dítě a Rodina poslala vyjádření do ČTK vyjádření k článku
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vyzkum-docasne-umistovani-k-pestounum-detem-skodi/1366523 

pdfVyjadreni_Asociace-_-pruzkum-o-PPP.pdf75.06 KB

 

Kontakt

Asociace Dítě a Rodina, z.s.
Vyšehradská 320/49
128 00 Praha 2
tel.: +420 702 018 081
e-mail: info@ditearodina.cz

O asociaci

Asociace Dítě a Rodina je sdružením respektovaných neziskových organizací působících v oblasti náhradní rodinné péče. Svými aktivitami naplňují přání, aby každé dítě mohlo vyrůstat v rodinném prostředí. Pomáhají především ohroženým dětem, které se ocitly v obtížné životní situaci a nemohou vyrůstat ve vlastní rodině.